Zadaszenia basenowe

Każdy kto pozwolił sobie na odrobinę luksusu w postaci basenu powinien z całą pewnością zadbać o najbardziej odpowiednie wyposażenie swego basenu. Basen powinien dostarczać maksymalną dawkę przyjemności i odprężenia, jednak nawet w lecie zdarzają się zimniejsze dni i wydaje się nam , że pogoda próbuje pokrzyżować nam plany związane z wypoczynkiem nad basenem. Tylko z odpowiednio dobranym do potrzeb zadaszeniem basenowym przyjemność z korzystania z basenu będzie mogła być w pełni zrealizowana.  Zadaszenie basenowe zapewnia czystość, bezpieczeństwo i  do 80% oszczędność kosztów energii zużywanej do obsługi basenu. To tylko najważniejsze z zalet proponowanych przez nas zadaszeń basenowych.

Zadaszenie basenowe z całą pewnością można obecnie określić jako niezbędny element wyposażenia basenu ze względu m.in. na nasze warunki klimatyczne. Zadaszenie teleskopowe znacznie podwyższa walory i wartość użytkową naszego basenu, lecz przede wszystkim wydłuża sezon kąpielowy o min. 3 miesiące.

Nasza oferta obejmuje ponad 10 modeli zadaszeń basenowych, które są dostępne zarówno w standardowej wersji jak i „na zamówienie” zgodnie z życzeniem klienta.  Każde zadaszenie może być modyfikowane pod względem rozmiarów jak i koloru wykończenia. Szeroka gama zadaszeń obejmuje konstrukcje niskie, średnie oraz wysokie i mieszane, to wszystko pozwala na najbardziej optymalne dopasowanie zadaszenia do basenu jak i funkcji jaką ma ono docelowo spełniać.

Wszystkie proponowane przez nas zadaszenia są zadaszeniami przesuwnymi tzn. całość konstrukcji umieszczona jest na dwóch prowadnicach umieszczonych pobocznie zakończonych ogranicznikami ruchu, zabezpieczającymi moduły przed wypadnięciem (ilość szyn w prowadnicy jest uzależniona od liczby modułów z których zbudowane jest zadaszenie). Wypełnienie profili aluminiowych stanowi poliwęglan komorowy lub przeźroczysty pokryty warstwą ochronna filtra UV. Profile aluminiowe eloksowane ( standardowe wybarwienie) mogą na życzenie Klienta być wykonane w dowolnym kolorze z palety RAL.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą zadaszeń basenowych renomowanych firm europejskich.

Wszystkie zadaszenia znajdują się również na naszej wystawie, która jest największą w Europie powierzchnią wystawową. Tylko tutaj znajdą Państwo wszystko w jednym  miejscu – zadaszenia i baseny!

Starpool jako długoletni partner handlowy i odbiorca zadaszeń basenowych Firmy ALBIXON otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Złotego Partnera Handlowego 2013”.

Zalety zadaszenia basenowego:

  1. Wydłużenie sezonu kąpielowego
  2. Ochrona najbliższych osób przed przypadkowym wpadnięciem do basenu
  3. Kontrola rodzicielska – zabezpieczenie przed samodzielnym użytkowaniem basenu przez dzieci
  4. Ochrona basenu przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami i ich szkodliwym działaniem na powierzchnię basenu
  5. Ochrona wody przed zanieczyszczeniami ( co istotnie zmniejsza zużycie chemii potrzebnej do utrzymania wody w czystości)
  6. Znaczne obniżenie kosztów eksploatacji basenu
  7. Wykluczenie zjawiska parowania wody i utraty ciepła podgrzanej wody podczas zimnych nocy i dni.
  8. Samoczynne podgrzewanie wody basenowej gdy zadaszenie jest zamknięte.
  9. Prostota montażu i trwałość konstrukcji.
  10. Znacznie ułatwia obsługę basenu.